معرفی شرکت فردان ماشین شرق

شرکت فردان ماشین شرق با سابقه درخشان و پیشینه 15ساله در راستای مشاوره، طراحی و ساخت ماشین آلات تولید خوراک دام، طیور و آبزیان فعالیت خود را از سال 1385با محوریت طراحی و ساخت ماشین آلات نوین و بهره مندی از تکنولوژی های پیشرفته دنیا آغاز نموده است.

با توجه به اینکه امنیت غذایی در هر کشور از زیرساخت های توسعه به شمار می رود و بهره وری بالاتر در حوزه کشاورزی و دامپروری مستلزم بومی سازی دانش تکنولوژی خوراک است، شرکت فردان ماشین در سه دهه گذشته به تحقیق  و بررسی ارتقاء سیستم های جدید فرآوری خوراک پرداخته است و با بهره گیری از توان بالای فنی و مهندسی، کادر کارشناسی مجرب و همچنین دسترسی به نرم افزارها، سخت افزارها و استاندارد های روز جهانی مفتخر است تجربیات خود را در زمینه معرفی، طراحی، ساخت و اجرای پروژه احداث کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان ارائه نماید.

خدمات تخصصی و فوق تخصصی با رویکرد تحت کنترل قراردادن همه عوامل موثر بر کیفیت و به منظور تحقق اهداف بلند مدت شرکت تدوین شده و توانایی مدیریت یک پروژه صنعتی مبتنی مکانیزم مهندسی را دارا می باشد

این خدمات در 8 گروه ذیل ارائه می گردند.

 1. واحد فنی و مهندسی

 2. واحد ساخت و تولید

 3. واحد کنترل کیفیت

 4. واحد تاٌمین قطعات یدکی

 5. واحد بازرگانی داخلی و توسعه بازار

 6. واحد بازرگانی خارجی

 7. واحد خدمات پیش از فروش و پس از فروش

 8. واحد تحقیق و توسعه R&D

 

واحد فنی و مهندسی

در این بخش خدمات ویژه ای از فرآیند طراحی، تولید و مونتاژ ماشین آلات بر مبنای طراحی های روز دنیا ارائه می گردد. بخش خدمات مهندسی و مشاوره در راستای انجام پروژه ها و خطوط تولید، طراحی و ساخت کلیه ماشین آلات مورد نیازدر صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان، از قبیل ساخت دیگ بخار، کمپرسورهای باد، توزین دیجیتال، دستگاه پرس پلت، سوپر کاندیشنر، کاندیشنر دو جداره، کولر، انواع آسیاب های چکشی، سیستم بچینگ، انواع میکسر(توربو و پدالی)، انواع کرامبلر، انواع درایر و وکیوم کوتر جهت خشک کردن خوراک اکسترود شده، ملاسور، سرند و بوجاری، انواع الواتور ها و اسکرو ها را در دستور کار خود دارد .

 

واحد ساخت و تولید

شرکت فردان ماشین شرق در این واحد با بکارگیری مهندسین مجرب داخلی قادربه رقابت با شرکت های بزرگ اروپایی بوده و در تحریم های اقتصادی و صنعتی کشورمان، توانسته تا حد امکان با بومی سازی دانش فنی، جدیدترین ماشین آلات مورد نیاز صنعت را توسط نیروی کارآمد ارائه دهد و با بکارگیری ابزار با کیفیت بالا، ضمن حذف مراحل پر هزینه گمرکات و حمل و نقل، محصولاتی با قیمت تمام شده پایین تر و با کیفیت بسیار مطلوب به بازار داخلی و خارجی عرضه نماید.

 

واحد کنترل کیفیت Q.C.

این واحد توسط نیروهای متخصص کنترل کیفی اداره می گردد، رسالت این گروه نظارت بر تأمین مواد اولیه، طراحی و ارائه نقشه های فنی، مشاوره های تخصصی به صاحبان صنایع و کارفرمایان و ارزیابی فنی قطعات تولیدی در مجموعه فردان ماشین می باشد. کنترل کیفیت بر اساس اصول مهندسی، تطبیق اجرای ماشین آلات با نقشه های فنی و بررسی عملکرد صحیح و دقیق کلیه دستگاه ها و ماشین های تولید شده در این مجموعه از مهم ترین وظایف و فعالیت های این بخش به شمار می رود.

 

واحد بازرگانی داخلی

در هر مجموعه اقتصادی، واحد بازرگانی به عنوان قلب تپنده آن مجموعه، ماموریت دارد کلیه اموری که به شناسایی، نگهداری و توسعه مشتریان و اعتلای نام و نشان تجاری شرکت می انجامد مدیریت نماید.

واحد بازرگانی شرکت فردان ماشین شرق از دو واحد مستقل (واحد توسعه بازار و واحد فروش) تشکیل شده است.

 

 واحد توسعه بازار

توسعه بازار یکی از استراتژی های رشد شرکت است که بازارهای جدید را شناسایی کرده و توسعه می دهد.

استراتژی توسعه بازار، مشتریان بالقوه را در بازارهای جدید و غیرمشتریان را در بازارهای هدف کنونی مدنظر قرار می دهد.

این واحد در راستای تقویت بانک اطلاعاتی و جذب مشتریان جدید، اقدام به برنامه ریزی جهت تامین و پوشش نیاز مشتریان بخش های مختلف می نماید.

اهم وظایف :

 • شناسایی بازارهای بالقوه و جمع آوری اطلاعات مربوطه

 • شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی

 • معرفی بهتر و بیشتر شرکت فردان ماشین به کارفرمایان مختلف

 • جذب مشتریان جدید

 • مکاتبه با شرکت های معتبر جهت ورود به لیست تولید کنندگان ماشین آلات مورد تایید آنها

 • بررسی و تحلیل موقعیت بازار از دیدگاه قیمت گذاری

 

واحد فروش

این واحد با ورود به لیست سازندگان ماشین آلات و تجهیزات مورد تایید شرکت های دولتی و خصوصی که در حوزه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان فعالیت دارند، اقدام به فروش محصولات می نماید.

فروش به دو صورت کلی انجام می گردد:

 • مشارکت در مناقصات که در سطح کشور انجام می گیرد.

 • پاسخ به استعلام قیمت هایی که از فروش اخذ می شود.

واحد فروش شرکت فردان ماشین بعد از اطلاع از وجود تقاضا و با توجه به نوع درخواست مشتری، به کمک واحدهای فنی و مهندسی و تحقیق و توسعه نیاز فنی و علمی را سنجیده و پس از تهیه نقشه و دیتا شیت پیشنهاد فنی و مالی خود را در اختیار مشتری قرار می دهد .

این واحد از لحظه اخذ سفارش تا زمان تحویل محصول به مشتری، تمامی مراحل طراحی و تولید پروژه را مطابق با درخواست مشتری که در ابتدای پروسه فروش توافق گردیده است، پیگیری می نماید تا پروژه در زمان مقرر با بهترین کیفیت به اتمام برسد .

از دیگر اقدامات این واحد سنجش رضایت مندی مشتریان در بازه های زمانی مشخص می باشد. 

 

واحد بازرگانی خارجی

گسترش تجارت، جهانی شـدن محصـولات و خـدمات و بـین المللـی شـدن شـرکتهـا، همواره بر اهمیت و لزوم پویایی روابط بازرگانی بین الملل افزوده است. روابط بازرگانی بین الملل ابعاد مختلفی را دربرمیگیرد که اثربخشی شرکتها را در بازار بین المللی به ویژه بازار صـادرات تحـت تـأثیر قـرار میدهد.

شرکت فردان ماشین شرق با نگاه ویژه به ارتقاء سیستم، توانسته است با ارزش گذاری به منابع داخلی و بومی سازی دانش فنی در داخل، فرصت های داخلی و خارجی را شناسایی و با حفظ ارزش ها و تثبیت جایگاه و موقعیت علمی و فنی خود در بازار، روند رو به رشد خود را تضمین نماید.

نیازسنجی به هنگام مشتریان متناسب با امکانات موجود از ویژگی های گروه بازرگانی خارجی فردان ماشین به شمار می آید.

 

واحد خدمات پیش از فروش و پس از فروش

این شرکت خدمات مشاوره ای قبل از اجرای پروژه را از وظایف ذاتی خود می داند و همچنین به منظور کسب رضایت مندی هر چه بیشتر مشتریان عزیز ارائه کلیه خدمات پشتیبانی، گارانتی، سرویس و نگهداری کارخانه خوراک دام و طیور و آبزیان در تمامی نقاط کشور به صورت کامل یا موردی را سرلوحه کار خود نموده است. شرکت فردان ماشین شرق به پشتوانه استفاده از مواد اولیه با کیفیت مطلوب، کلیه محصولات تولیدی و تمامی خدمات مهندسی و رفع موانع مربوط به ماشین آلات تولید شده را 12 ماه گارانتی می نماید.