دیگ بخار

یکی از شیوه های حرارت دهی و پختن مواد در صنایع غذایی و تبدیلی و همچنین در صنایع مربوط به تکنولوژی خوراک دام، که بتوان حرارت و رطوبت را به صورت توآم به ماده موردنظر اعمال نمود، استفاده از بخار آب داغ است.

دیگ بخار ابزاری است به صورت یک مخزن که آب پس از خالص سازی و اکسیژن زدایی توسط دی اریتور، توسط یک پمپ به داخل دیگ بخار یا بویلر فرستاده می شود حرارتی که توسط مشعل به درون لوله های مانیسمان هدایت می شود باعث شده تا آبی که اطراف لوله ها وجود دارد تبدیل به بخار گردد.

شرکت فردان ماشین علاوه بر طراحی و ساخت دیگ های بخار، تجهیزات پیش نیاز بویلرهای بخار از قبیل دستگاه RO، مخزن کندانس، دی اریتور، بلودان و شیرهای فشارشکن بخار در سایزهای مختلف را در سبد محصولات خود دارد.

قابلیت ها و مشخصات فنی :

طراحی و ساخت دیگ های بخار شرکت فردان ماشین متناسب با نیاز کارخانجات و دستگاه های تولید خوراک دام و طیور انجام می شود. ویژگی خاص دیگ بخار ساخته شده در شرکت فردان ماشین شرق این است که با رطوبت پایین و حرارت بالا کار می کنند چون در دستگاه های تولید خوراک دام و طیور رطوبت بالا سیستم را مختل و استهلاک زیادی را تحمیل می کند. پس انتخاب دیگ بخار متناسب با ساختار تولید خوراک دام و طیور بسیار نقش کلیدی دارد.

  1. دارای شیرهای سه پارچه تمام اتوماتیک

  2. اتصال جوشی لوله های مانیسمان رده 40 به شبکه

  3. دارای دو عدد لول کنترل (Level Control)

  4. دارای دو عدد آبنمای مغناطیسی

  5. قابلیت استفاده از گاز، گازوئیل و مازوت به عنوان سوخت مصرفی

  6. ظرفیت بخار دهی 1 الی 5 تن در هر ساعت

  7. ظرفیت فشار کاری  10 بار و فشار 16 بار