سوپرکاندیشنر با قطرهای مختلف DDC (Differential Diameter Conditioner)

به منظور فرآوری کامل تر در سیستم های کاندیشنینگ، استفاده از کاندیشنرهای دابل (Double Conditioner) و کاندیشنرهای سه تایی (Triple Conditioner) در برخی از کارخانجات تولید خوراک دام، طیور و آبزیان طراحی می گردد. بدیهی است در هنگام استفاده از کاندیشنرهای دابل و تریپل استفاده از ورودی های بیشتر بخار اجتناب ناپذیر است.

کاندیشن کردن به مدت طولانی تر از استراتژی های نوین دانش تکنولوژی خوراک محسوب می شود، در نظر گرفتن درجه حرارت بخار، فشار بخار و مدت ماندگاری از آیتم های اصلی یک سیستم فرآوری ایده آل بوده و برخورداری از یک منطق در برقراری ارتباط بین فاکتورهای ذکر شده می تواند به حداکثر راندمان دستگاه پلت پرس کمک نماید.

دستگاه DDC یا دستگاه فراپخت با قطرهای متفاوت تولید شده در شرکت فردان ماشین شرق از نسل های جدید کاندیشنرها محسوب شده و به دلیل دارا بودن دو محفظه دو جداره تمام استیل کنار هم امکان اختلاط بهتر مواد را با بخار فراهم می کند.

قابلیت ها :

  1. مدت زمان ماندگاری مواد در مواجهه با بخار آب داغ بین 1 تا 5 دقیقه  قابل تنظیم بوده و میتواند متناسب با نوع و بافت خوراک دام و طیور به بهبود فرآیند پخت کمک نماید.

  2. تعداد دوران متفاوت در هر محفظه به جداسازی مواد کلوخه شده احتمالی کمک نموده و این ماشین را نسبت به تعبیه Crusher (شکننده) قبل از ورود به دستگاه پرس پلت بی نیاز می کند.

  3. طراحی منحصر به فرد این دستگاه با قطرهای متفاوت می تواند به بهبود حرکت رفت و برگشتی مواد و نفوذ بهتر بخار به داخل اجزای تشکیل دهنده خوراک بینجامد.

  4. استفاده از مهندسی نوین در طراحی پدال های این ماشین، باعث شده تا اصابت پدال ها به مواد موجب انعطاف پذیری و الاستیسیته بهتر برای ورود به دستگاه پرس پلت شده و در نتیجه راندمان دستگاه افزایش می یابد.

  5. طول و عرض محفظه های این دستگاه طوری طراحی شده اند تا ژلاتیناسیون بهتر مواد نشاسته ای و دسترسی بهتر به پروتئین های موجود در مواد خوراکی محقق گردد. این دسترسی بیشتر، بهبود قابلیت هضم مواد، قابلیت دسترسی بالاتر و در نهایت افزایش راندمان تولید حیوان را باعث می گردد.

  6. طراحی و جانمایی خاص تزریق کننده های بخار باعث گردیده تا اهداف فرآوری با ظرافت بیشتری پی ریزی گردند.

  7. داشتن 4 دریچه بازدید امکان بازرسی همه جانبه برای این دستگاه را امکان پذیر نموده است.

  8. طراحی و مهندسی پدال ها امکان تغییر زاویه هر پدال و تعویض آنها را متناسب با تکنیک فرآوری فراهم نموده است.

  9. از بین رفتن میکروب سالمونلا و مواد ضد تغذیه ای غلات و کنجاله های پروتئینی در دستگاه یاد شده با ضریب اطمینان بالاتری انجام می شود.